Get Adobe Flash player

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Baner strona1P


W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła zrealizowała projekt edukacyjny, polegający na opracowaniu publikacji „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA (zbiór wspomnień na 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości)”. Powstała drukowana książka opracowana przez uczniów i osoby dorosłe.

Trwa opracowywanie materiałów do kolejnej publikacji. Tym razem będzie to zbiór wspomnień rodzinnych z czasów II wojny światowej i czasów PRL-u. Mamy już kilkadziesiąt tekstów, wzbogaconych unikalną dokumentacją fotograficzną i kopiami dokumentów. W następnym roku szkolnym planujemy wydanie książki.

Wciąż można jeszcze dołączyć do przedsięwzięcia!
Wspomnienia mogą mieć charakter szerszych opisów lub krótkich tekstów. Mile widziane są fotografie, kopie dokumentów, odznaczeń, legitymacji wojskowych, aktów nadania ziemi… Nauczyciele języka polskiego i historii służą pomocą przy opracowywaniu wspomnień. Wszyscy uczestnicy projektu (uczniowie, rodzice, dziadkowie) zostaną zaproszeni na promocję książki i otrzymają jej bezpłatny egzemplarz. Publikacja otrzyma swój numer ISBN i jej obowiązkowe egzemplarze zostaną rozesłane do największych bibliotek w kraju i za granicą.

Jesteśmy to winni naszym bliskim! Zgodnie z mottem publikacji:
"Najbliższa mi jest prawda, że póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy. Wspomnij mnie..., choćby gdzieś w ciszy i potajemnie. Nie pozwól mi odejść".

W załączniku PDF - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA z 2018 r.

  bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj234
Wizyt w tygodniu1599
Wizyt w miesiącu8118
Łącznie wizyt484307

szpd 

animus

fundacja kghm

uodo

reaguj masz prawo
Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.