W środę 10 listopada nasze przedszkolaki wspólnie z innymi klasami wzięły udział w akcji ministerialnej, która polegała na wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego. Maluch spisały się znakomicie. Dzieci dowiedziały się dlaczego dzień 11 listopada jest tak ważną dla nas datą oraz co to jest święto narodowe. Wychowawczynie wykonały wspólnie z dziećmi kotyliony oraz prace plastyczne w barwach narodowych.

20 października dzieci obejrzały spektakl pt. „Droga do odwagi” w wykonaniu aktorów z Teatru „Kokon” z Krakowa. Przedstawienie opowiadało o strachliwym chłopcu, który dzięki staruszce spotkanej w lesie staje się młodzieńcem. Ratuje on królestwo przed rządami groźnego chochlika. Podczas spektaklu aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy.

 

 

Na listopadowym spotkaniu umuzykalniającym ćwiczyliśmy wydawanie dźwięków: bass i slap na instrumencie Cajon. Nie zabrakło wyszukiwania pirackich rytmów na boom boom rurkach i zabawy ruchowej.

Dziś nasze przedszkolaki miały niecodziennych gości z Zagrody „Zwierzęcy świat” . W odwiedziny przyjechały wraz ze swoją opiekunką, dwie cudowne Alpaki- Elza i Teodor. Podczas zajęć dzieci zostały wprowadzone w świat zwierząt, uczyły się szacunku i empatii, miały możliwość nakarmienia zwierzaka i przejścia się z nim na krótki spacer. Na koniec stworzyły pracę plastyczną wykorzystując do niej wełnę Alpaki.

 

 

W zeszłym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły Eko Farmę we wsi Pomocne. Każda z grup uczestniczyła w warsztatach serowarskich, podczas których dzieci własnoręcznie tworzyły twarożki z koziego sera. Miały również okazję samodzielnie pozbierać jajka z kurnika, nakarmić kozy, a nawet własnoręcznie spróbować wydoić jedną z kóz i spróbować jej mleka. Właściciel Eko Farmy Pan Andrzej w bardzo interesujący sposób przekazywał dzieciom wszelkie ciekawostki o wiejskich zwierzętach i udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.

 

Szkoła Podstawowa Nr 3 Im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74  fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.