Get Adobe Flash player

UWAGA! Konkurs

The Voice of Our School :)


Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów kochających muzykę do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wokalno - językowym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach 'The Voice of our school - Kids' (klasy 0-III) oraz 'The Voice of Our School' (klasy IV-VIII). Konkurs składa się z dwóch etapów, w I etapie  - PRZESŁUCHANIA W CIEMNO - uczniowie przygotowują piosenkę w języku ojczystym (polskim lub ukraińskim), natomiast osoby zakwalifikowane do II etapu - BITWY - piosenkę w języku angielskim. Piosenkę można wykonać solo, w duecie lub w zespole przy podkładzie muzycznym, akompaniamencie instrumentu lub acappella. Wszystkie szczegóły w regulaminie konkursu!

Formularze zgłoszeń u Pani Rogulskiej (s.213), u P. Włodarczyk (s.304) lub do wydruku z regulaminu.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze zgłoszenia - do 15 marca! :)
 


Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową w klasach 1-3 i oddziałach 0
 

klasy 1-3:
1 miejsce - Hania Matuszak 1a
2 miejsce - Adam Nizioł 1a
3 miejsce - Iga Styś 1c
wyróżnienia: Magdalena Hanusiewicz 3b, Kalina Górecka 1c, Maria Szklarek 1a

oddziały 0:
1 miejsce - Pola Nowakowska gr. 0d
2 miejsce - Maja Gwiżdż gr. 0b
3 miejsce - Gosia Okrent gr. 0d
wyróżnienia: Kalina Jóźwiak gr. 0c, Maria Ostaszewska gr. 0d, Magdalena Szczecina gr. 0c, Oliwia Michalska gr. 0c, Oliwier Andres gr. 0d

 Konkurs języka angielskiego FORGET-ME-NOT

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FORGET-ME-NOT :) Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII i opiera się na opowiadaniach, sentencjach oraz tekstach współczesnych piosenek zamieszczonych na stronie: www.filotimo.pl (zakładka MATERIAŁY). Koszt udziału w konkursie to 13,50 zł, zapisy u nauczycieli języka angielskiego do 15 marca. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich zainteresowanych językiem angielskim :)

 Omnibus Humanistyczny

XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny organizatorem, którego jest firma Jersz Łowcy Talentów.

Tak, to popularny wśród Was konkurs, w którym masz możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu literatury, gramatyki….

W tym roku w konkursie wystartowało 7 871 uczniów szkół podstawowych, w sumie aż 300 szkół, wśród których wyłoniono 71 laureatów.

W klasach starszych, tegoroczne zadania okazały się dość trudne… Tylko jedna uczennica Zuzanna Łukasiewicz z kl. 6a uzyskała wymagane co najmniej 75% i otrzymała dyplom D3, natomiast w klasach:

  • czwartych najlepszy wynik uzyskał Mateusz Kowalik z kl. 4b;
  • piątych Tomasz Strug z kl. 5c;
  • szóstych Zuzanna Łukasiewicz z kl. 6a;
  • siódmych Mikołaj Jelec z kl. 7a;
  • ósmych Sylwia Świtalska z kl. 8d.

Gratulujemy! Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w kolejnym konkursie:

                              Omnibus Humanistyczny

Zgłoszenia do polonistek, termin: 23 marca 23 r., godz. 13.00 [zgłoszenia do 9.03.23 r., cena: 14 zł]

Lider Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień: Beata Krzywicka

 


 

konkurs ozdoba wielkanocna 2023 v2


 

walentynka

 


Śpiewająco o Miłości :)

 

W dniu 08.02.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej w Języku Obcym. Naszą szkołę reprezentowały:

 Amelia Karlak z klasy 3C, która wykonała piosenkę "Love can save the day" i  zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Warto zaznaczyć, że Amelka zaśpiewała piosenkę a cappella, czyli bez podkładu muzycznego, co jest niezwykle trudną umiejętnością. Tym bardziej należą jej się wyrazy uznania :)

Małgorzata Rak z klasy 7A pięknie wykonała piosenkę "Shallow" zajmując III miejsce w kategorii klas VII-VIII. Małgosia zwróciła szczególną uwagę Jury ze względu na bardzo ciekawą barwę głosu i drzemiący w niej wielki potencjał wokalny :)

Daria Abramtsova z klasy 6B okazała się natomiast prawdziwym diamentem, tak jak wyśpiewała w piosence Rihanny "Diamonds", i zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI :)

Serdecznie gratulujemy wszystkim Dziewczynom :) i już teraz zapraszamy wszystkich kochających muzykę do wzięcia udziału w konkursie muzycznym, który odbędzie się w kwietniu w naszej szkole :)
 

Duży sukces uczniów w konkursie zDolny Ślązak

zs

Miło nam poinformować, iż czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak.

ANDRUSZCZYSZYN XAVIER j. angielski klasa 8B,

RAK MAŁGORZATA matematyka klasa 7A

TUCHOWSKI MACIEJ historia klasa 7A

BOBREK MICHAŁ geografia klasa 7B.

Wszystkim gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki w finałach, które odbędą się w marcu we Wrocławiu według harmonogramu konkursów.


JESTEŚMY SPADKOBIERCAMI STAROŻYTNYCH GREKÓW I RZYMIAN

 

11 stycznia oraz 25 stycznia odbył się dwuetapowy konkurs historyczny: „Jesteśmy spadkobiercami starożytnych Greków i Rzymian”. Utrwalanie i propagowanie wiedzy z okresu starożytnej Grecji i Rzymu znakomicie wpisało się w jeden z kierunków polityki oświatowej państwa: „Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy [...]".

W konkursie wystartowało kilkunastu uczniów z klas 5-7. Najlepsze wyniki uzyskali:

Tomasz Strug (5C) – I miejsce

Mateusz Mierzwiak (5B) – II miejsce

Tymoteusz Kłos (6B) – III miejsce

Jasmina Ladra (7B) – IV miejsce

Gratulujemy znakomitego przygotowania!


Uczniowie pamiętają o bohaterach Powstania Styczniowego

 

W nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. wybuchło Powstanie Styczniowe. Dla uczczenia 160. rocznicy wybuchu największego i najdłużej trwającego zrywu niepodległościowego czasów zaborów, odbył się w naszej szkole 23 stycznia 2023 r. konkurs historyczny: Powstanie Styczniowe (w 160. rocznicę wybuchu). W konkursie wystartowało kilkunastu uczniów z klas 7-8. Zmierzyli się z testem obejmującym materiał: Królestwo Polskie przed powstaniem, Powstanie Styczniowe, upadek powstania i represje wobec Polaków. Poziom był bardzo wyrównany. O kolejnych miejscach decydowała różnica tylko 1 punktu.


Najlepsze wyniki uzyskali:

Maciej Tuchowski (7A) – I miejsce

Jasmina Ladra (7B) – II miejsce

Hubert Węgierek (7B) – III miejsce

Aleksander Szczecina (8B) – IV miejsce

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy znakomitego przygotowania!


alfik kl 1 3

 


maska karnawalowa 2023

 

IMG20230124083625

 

IMG20230124083613

 Wyniki konkursu języka angielskiego PINGWIN

Bardzo miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego PINGWIN, przeprowadzonego w listopadzie 2022 roku, w którym nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki.

Miejsce IV (najlepszy wynik w całej szkole) uzyskali Pola Wiśniewska oraz Filip Melski z klasy 4C. Miejsce V przypadło Klaudii Kominiak z klasy 6B, Julii Mileszko z klasy 8C oraz Michałowi Futherhendler z klasy 8B, a miejsce VI  - Małgorzacie Rak z klasy VII A. Na miejscu VII uplasowali się Emilia Staryś 8C, Xavier Andruszczyszyn 8A oraz Julianna Zamojska 8C, a na miejscu IX Filip Świrski z klasy 5D oraz Tymoteusz Kłos z klasy 6B.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zainteresowań :)
 

konkurs maska karnawalowa 2023


laureaci konkursu plastycznego aniol

 


Spotkania z poezją Marii Konopnickiej

9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej odbył się powiatowy konkurs "Spotkania z poezją Marii Konopnickiej". Naszą szkołę godnie reprezentowało czworo uczniów, przedstawicieli klas 4, 5, 6 i 7. Jasmina Ladra zajęła I miejsce wśród klas 7, Mateusz Stafisz - I miejsce wśród klas 4, II miejsce zajęła Aleksandra Grzęska. Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym recytatorom, a resztę uczniów bardzo zachęcamy, aby brali udział w kolejnych konkursach recytatorskich. Najbliższy już niebawem - będzie to szkolny konkurs recytatorki, do udziału w nim zapraszamy tych, którzy uwielbiają poezję. O szczegółach poinformujemy niebawem.Artystyczne osiągnięcia naszych uczniów

 

rejonowe konkursy plastyczne

 


 

konkurs konopnicka

 


 

alfik humanistyczny 2022

Archiwalne testy, odpowiedzi + regulamin znajdują się na stronie: https://jersz.pl/konkurs/alfik-humanistyczny/

 


konkurs mis

 

01

02

 


 

Konkurs Języka Angielskiego PINGWIN

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego PINGWIN odbędzie się 24.11.22r. (czwartek) na 2 lekcji w salach 304 (klasy 4A, 4B, 5C, 6A, 7B, 8B i 8D) oraz 213 (klasy 4C, 5A, 5D, 6B, 6C, 7A). Zapraszamy:)

 


 

WYNIKI ZDOLNEGO ŚLĄZAKA

 

wyniki zd sl v2

 


 

UWAGA KONKURS!

 

konkurs aniol

 

 

 

 

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj211
Wczoraj388
Wizyt w tygodniu1044
Wizyt w miesiącu10943
Łącznie wizyt610065

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.