Dnia 17 maja 2024r. przedszkolaki z grupy Ob udały się do jedynej takiej w Polsce Galerii Naturalnych Pigmentów - BARWY KACZAWSKIE w Złotoryi. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których odkrywały fascynujący świat kolorów, bawiąc się i ucząc jednocześnie. W tym inspirującym, a zarazem klimatycznym miejscu, pełnym materiałów i pigmentów pochodzących z natury, przedszkolaki wykonały m.in. pachnące serduszka - zawieszki, które sprawiły im wiele radości. Dziękujemy Pani Paulinie Teterycz za zaproszenie, poświęcony czas oraz wielkie zaangażowanie podczas prowadzenia warsztatów.

Światowy Dzień Ziemi to święto, które jest niezwykle ważne. Nasze dzieci dowiedziały się jak być Eko i utrwaliły wcześniej zdobyte informacje jak dbać o nasz Zielony Dom. Z czystym sumieniem można przyznać, że wszyscy są Przyjaciółmi Przyrody! Całość zwieńczył Ekologiczny Pokaz Mody.

Dziś w Kalendarzu Świąt Nietypowych przypada Dzień Marchewki. Królowały marchewkowe wypieki - ciasto i babeczki oraz pyszny i zdrowy sok. Wszystko wykonane samodzielnie przez nasze przedszkolaki z niewielką pomocą wychowawczyń.

Dziś wyłoniliśmy laureatów konkursu przedszkolnego na Wielkanocne Jajko, którego organizatorkami były wychowawczynie grupy 0a- Anna Markowska oraz Marta Baran-Chudzińska. Zadaniem dzieci było wykonanie wraz z rodzicami w dowolnej formie jajka Wielkanocnego. Wpłynęło bardzo dużo pięknych prac i ciężko było wybrać zwycięzców.
Laureatami konkursu zostali:
1. Nikodem Dacko- 1 miejsce
2. Antonina Szegda- 2 miejsce
3. Dawid Hasiuk - 3 miejsce
4. Aleksandra Dudek- wyróżnienie
5. Szymon Śniegórski- wyróżnienie
6. Iga Fajkisz - wyróżnienie.
Pozostali uczestnicy dostali drobne upominki w podziękowaniu za udział
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa Nr 3 Im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74  fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.