Rok szkolny 2013/ 201420 maja wszystkie przedszkolaczki wyruszyły na wycieczkę do Osady Danieli w Zamienicach. Punktualnie o godzinie 8.30 autobusy wyjechały w trasę. Dzieci były bardzo podekscytowane, z niecierpliwością wyglądały końca podróży. Kiedy dotarliśmy na miejsce czekała na nas niespodzianka w postaci poczęstunku. Gdy już wszyscy się posilili, wyruszyliśmy na zwiedzanie małego ZOO. Mogliśmy zobaczyć tu wiele ciekawych zwierząt, np. kangury, chińskie świnki, nutrie i inne. Dzieci były bardzo zaciekawione, zadawły wiele pytań dotyczących zachowania, sposobu odżywiania tych zwierząt itp.

Po zwiedzaniu ZOO nadszedł czas na zabawy ruchowe na placu zabaw. Wszyscy chętnie korzystali ze znajdujących się na placu sprzętów, pamiętając jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Po beztroskiej zabawie nadszedł czas na przejazd na polanę do Danieli. Dzieciom bardzo podobała się ta przejażdżka. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zwierzęta przybiegły, aby nas powitać. Przedszkolaki przystąpiły do karmienia ich. Sprawiało im to wiele radości, ponieważ zwierzęta jadły z rąk dzieci, pozwalały się też pogłaskać. Następnie przyszedł czas powrotu do Osady, ponieważ smażyły się tam nasze kiełbaski. Po tak intensywnym pobycie na świeżym powietrzu posiłek smakował wyśmienicie. Smutno było dzieciom, kiedy nadszedł czas powrotu. Pocieszał fakt, że pod szkołą czekają na nich ukochani rodzice. Pożegnaliśmy się więc i ruszyliśmy w drogę powrotną. Z pewnością nie jeden z nas wróci do Osady.

 

Rok szkolny 2013/ 2014     Rok szkolny 2013/ 2014     Rok szkolny 2013/ 2014            

Szkoła Podstawowa Nr 3 Im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74  fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.