5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Również nasze grupy przedszkolne obchodziły ten  dzień bardzo uroczyście. Chętne dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek oraz wzięły udział w Bajkowym Quizie. Do zabawy zapraszały wychowawczynie grupy 0d Panie: Małgorzata Rajczakowska i Anna Kramek, które wcieliły się w postać Czerwonego Kapturka i Myszki Minie.

Konkurs składał się z kilku konkurencji, za które grupy otrzymywały punkty. Na początek wybrane osoby poczuły się jak Kopciuszek segregując ziarna w jak najkrótszym czasie, później wspólnie odpowiadaliśmy na zagadki o naszych ulubionych baśniach. Szukaliśmy właścicieli rekwizytów takich jak koszyczek, piernik, buty, hak, jabłko, poduszka czy dynia. Podczas zabaw pojawiły się znane piosenki z bajek. W bajecznej atmosferze układaliśmy puzzle oraz wybieraliśmy pozytywną i negatywną postać. Na koniec Panie odczytały kilka najciekawszych fragmentów bajek a dzieci odpowiadały, jaki jest tytuły książki, z której pochodzi dany fragment W świecie filmowych i książkowych bajek i baśni jest wielu fantastycznych bohaterów i nie sposób wymienić ich wszystkich, jednak jak się okazało dzieci z grup zerowych świetnie poradziły sobie z ich rozpoznaniem. Wygraną okazała się grupa 0c jednak dla wszystkich uczestników znalazła się mała słodycz. Miejmy nadzieję, że cel został zrealizowany i zarówno dzieci jak i ich Panie czerpały radość z wspólnej zabawy.

                                                     Wychowawczyni grupy 0d Anna Kramek

Szkoła Podstawowa Nr 3 Im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74  fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.