Dzisiaj jest: 25 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Biblioteka Walentynkowo - Randka z książką

Co roku  w naszej bibliotece obchodzone są

14 LUTEGO - WALENTYNKI -   ŚWIĘTO MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI

ØW tym dniu zapraszamy do kącika wróżb, cytatów, wierszy i książek o tematyce szczęścia, przyjaźni, miłości.

ØTo dobre miejsce do wybrania wierszyka, czy ciekawej myśli na walentynkową karteczkę, którą podaruje Ci biblioteka.

ØTu dowiesz się kim był św. Walenty i poznasz przysłowia i sentencje o miłości, szczęściu, przyjaźni.

ØWeź udział w konkursie polegającym na połączeniu romantycznych, literackich postaci z utworami ,konkursie na zabawną kartkę walentynkową.

ØRandka w ciemno z książką - wypożyczenia walentynkowych książek - niespodzianek.

ØSłodka niespodzianka z walentynką dla wypożyczających.

ØLoteria walentynowa, w której każdy los wygrywa.

ØW odświętnej , walentynkowej scenerii można będzie zrobić zdjęcie z przyjaciółką, przyjacielem od serca.

ØBędzie głośne czytanie dla przedszkolaków o przyjaźni i miłości.

ØZapraszamy - nie tylko w walentynki - do biblioteki na przetestowanie nowych gier stolikowych zakupionych z funduszy pozyskanych z wcześniejszego kiermaszu i loterii.

Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!

BIBLIOTEKA PRZED ŚWIĘTAMI

Tak jak co roku biblioteka szkolna zapewniła czytelnikom wiele atrakcji w przedświątecznym czasie. W pięknie udekorowanej bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o tematyce świątecznej, zakupić dla siebie lub bliskich książkę  na świątecznym  kiermaszu, wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Za zebrane pieniądze (350zł) kupiliśmy książki, które wzbogacą nasz księgozbiór m.in. dla miłośników rysowania - z serii „Jak rysować?” oraz „Akademia rysowania”. Systematycznie uzupełniamy elementy wystroju naszej biblioteki oraz kupujemy drobiazgi na następny kiermasz.

Biblioteczne Mikołajki były bardzo udane. Czytelnicy mogli poszukać między książkami mikołajkowej zakładki z cukierkiem, można było rozwiązać krzyżówkę, rebus, pokolorować obrazek, zrobić sobie wesołe zdjęcie. Mieliśmy wielu mikołajowych gości. Szczególnie miło wspominamy  grupy pięknie przebranych przedszkolaków, którym w tym dniu mikołajkowe opowieści czytały uczennice z kl. 6c Aleksandra Grzęska i Aurelia Kleban, a dzieci na pamiątkę spotkania otrzymały okolicznościową pieczątkę.

Biblioteczny Mikołaj stara się nie zapominać o grzecznych pracownikach szkoły, którzy często nam pomagają.

Był to mile spędzony czas, pełen radości i uśmiechu.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w kiermaszu,

loterii i Mikołajkach

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

W szkole ,czas świąt bogaty jest w wiele inicjatyw i akcji charytatywnych, w które co roku włącza się biblioteka m.in. w zbiórkę ,,Dobrych monet”, akcję ,,Zrób coś dobrego”, czy WOŚP.

Z okazji

Świąt

Życzymy

Całej Społeczności Szkolnej ,

Rodzicom oraz Wszystkim Sympatykom

Zdrowia, radości i książkowych przyjemności!

Pracownicy Biblioteki Szkolnej

Nagrody w konkursie "Wczoraj i dziś - potrzebny Miś" rozdane

Wczoraj i dziś – potrzebny Miś!

mis 2023

Wieczorek literacki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi

plakat w sz 2023

Wyobrażam sobie

konkurs okladka ksiazki

Święto Biblioteki

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
, obchodzony jest od 1999r. Celem akcji jest zwrócenie uwagi naogromna rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań.W tym roku pod hasłem: „Tu kwitnie Wyobraźnia”.

O akcji w naszej szkole informowały liczne plakaty i ogłoszenia.

Biblioteka szkolna świętowała 25 października 2023r. Zorganizowała wystawy: „O książce kilka razy naj…”, „Historia książki i pisma”, „Książki starsze od Waszych Dziadków”, konkursy, zabawy oraz loterię, z której uzyskane pieniądze (305zł) zostaną przeznaczone na zakup gier stolikowych  do biblioteki. Uczennice z klasy 6c Aurelia Kleban i Aleksandra Grzęska czytały bajki  przedszkolakom, były też zagadki i drobne prezenty. Nieocenioną asystentką biblioteki szkolnej, która stale pomaga we wszelkich działaniach jest Karina Wankiewicz z klasy 8a.Uczennice z klasy 7c: Hanna Biedak, Łucja Burak, Amelia Staryś, Kaja Kozłowska, Jagoda Gajzler przygotowały kolorowe stopki prowadzące do biblioteki oraz częstowały czytelników zakładką z cukierkiem. Bajkowe stroje były mile widziane. Dzieci chętnie malowały i rysowały na długich kolorowankach.

Zabawy i konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, były dużą frajdą i przeżyciem dla wszystkich licznie przybyłych uczestników. Była to okazja do przypomnienia wszystkim naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

Wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw otrzymali słodkie nagrody sponsorowane przez naszą szkołę.

Uczniom, rodzicom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za piękne przygotowanie czytelników, udział w loterii i wspólne świętowanie!

Przypominamy, że wkrótce rozstrzygnięcie konkursu ”Wyobrażam sobie” - na okładkę mojej przyszłej książki, a do 17 listopada trwa konkurs plastyczny "Wczoraj i dziś potrzebny Miś". Przewidziane ciekawe nagrody! Czekamy na Wasze prace!

Konkursy biblioteczne

konkurs biblioteczny 1

konkurs biblioteczny 2

1 procent 2022