Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 6 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

„Nic dwa razy się nie zdarza”- spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

Uczniowie klasy 6C wraz z wychowawczynią przygotowali montaż słowno-muzyczny o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, który odbył się 19 maja w bibliotece szkolnej.

Poetka jest patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Poezja Wisławy Szymborskiej charakteryzuje się lapidarną formą, w której znajduje się miejsce zarówno dla ironii i żartu, jak i dla refleksji nad światem i egzystencją człowieka. Dzięki tłumaczeniom na wiele języków jej wiersze znane są na całym świecie.

Młodzież przygotowywała portrety poetki, kolaże, które tak uwielbiała, na podstawie wierszy, uczyła się ról i piosenek. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, przygotowane zostało ciasto, kawa i herbata. Przybyłym gościom bardzo podobało się przedstawienie, były łzy wzruszenia, oklaski i okazja do wspólnych rozmów.

Biblioteczny Konkurs Poetycki rozstrzygnięty!

„W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy"

                                                                                                                  Piotr Skrzynecki

Na konkurs ogłoszony przez bibliotekę szkolną „Tropimy szkolnych poetów” wpłynęło 37 prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie. Zarówno różnorodna tematyka, ciekawe rymy oraz rysunki świadczą o dużym potencjale i możliwościach poetyckich i plastycznych naszych uczniów, co nas ogromnie cieszy.

Uczestnikom konkursu oraz Ich Opiekunom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie wiersze postanowiliśmy przedstawić na wystawie, która znajduje się w holu I piętra - obok biblioteki.

Zachęcamy Wszystkich do spotkania z poezją!

Prace nagrodzone:

I m - Klara Gallas kl.1a

II m - Hanna Matuszak kl. 1a

III m - Kalina Górecka kl. 1a

Wyróżnienia: Zuzanna Synoś, Olaf Piwowarczyk, Alex Wróbel kl.1a

I m – Hanna Brogowska kl.2a

II m – Natasza Kozakiewicz kl 2a

III m – Nadia Pisarska, Sofija Prokopowicz kl.2a

Wyróżnienia: Hanna Włodarczyk, Alicja Wróblewska kl.2a

I m - Hanna Misaczek, Maksymilian Skirzewski, Lena Wachełka kl.3b

II m – Karina Jurczyk, Lena Rystwej kl.3b

III m – Emil Torończak , Laura Chojnacka kl.3b

Wyróżnienia: Julia Kolmer, Aleksandra Komarnicka, Karol Stelmach kl.3b, Natasza Jóźwiak kl.3a, Krystian Sęk kl. 4b

1w

  20230511 110649

Wiosna z poezją w bibliotece szkolnej

wiosna z poezja w bibliotece

 

Wieści z biblioteki

bibl 1

bibl 2

"Witajcie w naszej bajce" - pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Co roku, wyjątkową uroczystością w naszej bibliotece, jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników.

W czasie spotkania, uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ”Piraci na Książkolandii” specjalnie przygotowane na pasowanie przez klasę IIIC pod kierunkiem Pani Anny Matogi. W trakcie przedstawienia młodzi artyści zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki w rejs do Książkolandii. Po drodze spotkali postacie z bajek i panny wodne, które opowiadały jak należy zachowywać się bibliotece. Znaleźli też skrzynie gdzie były książki, które prosiły „Nie pisz i nie rysuj, nie zaginaj rogów"...

Po skończonym rejsie Kapitan poprosił o przysięgę uczniów klas pierwszych. Kolorowe stroje, brawurowa gra młodych aktorów, śpiew, wesoła muzyka, taniec -  sprawiły że przedstawienie bardzo się podobało.

Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika każdego ucznia wielkim piórem. Każdy uczeń dostał w prezencie książkę, zakładkę i słodki podarunek. Uczniowie czterech klas 1A, 1B, 1C i 1D zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej zaś uczniowie klasy 1D byli pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Danutę Boroch, która zaszczyciła nas swoją obecnością na uroczystości.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pamiątkę uczniowie otrzymali kolorowe zakładki i list do rodziców zachęcający do wspólnego, głośnego czytania.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się nowym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze są mile widziani, a pierwsze wypożyczenia książek na długo zostaną w pamięci dzieci.

 

Udane Mikołajki i świąteczny kiermasz książek w bibliotece

Mikołajki w świątecznie udekorowanej bibliotece były bardzo udane. Wszyscy wypożyczający obdarowani zostali zakładką z cukierkiem, a ukryte w książkach podobizny Mikołaja były dodatkowo nagradzane! Można było rozwiązać mikołajkową krzyżówkę lub pokolorować obrazek. Było dużo zabawy i radości. W przygotowaniach do obu imprez pomagali nam uczniowie przebywający w tym czasie w bibliotece.

„Książka to najlepszy prezent na świecie,

lepszego na święta  nie znajdziecie”

Pod takim hasłem już po raz kolejny odbył się świąteczny kiermasz książki. Bardzo wielu czytelników wyszukało dla siebie lub bliskich, ciekawą książkę i zakładkę. Można było wylosować los w loterii fantowej. Szczęśliwcy dzięki Panu Bartoszowi Jeziorskiemu otrzymali vouchery do sklepu PLAY o wartości 35 zł, były też inne ciekawe wygrane.

Miło nam poinformować, że podczas kiermaszu zebraliśmy 345 zł. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na uzupełnienie zasobów biblioteki w gry stolikowe oraz na zakupienie elementów wystroju biblioteki.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom bibliotecznych Mikołajek i kiermaszu oraz Rodzicom, Dziadkom i Tym, którzy zechcieli dać fundusze na ten cel!                                              

Wszystkim

Czytelnikom

zdrowych i radosnych Świąt z książką

życzą pracownicy szkolnej biblioteki

 

Kiermasz taniej książki

kiermasz

 

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

26 listopada pod hasłem "Dzień Misia - przyjdź wypożycz książkę o Misiu" obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej. Została zorganizowana wystawa z książek gdzie w roli głównej był bohater dnia. Uczniowie chętnie wypożyczali książki i kolorowali przygotowane rysunki. Miś to kultowa zabawka na całym świecie. Bywa największym przyjacielem dziecka.

 

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj316
Wczoraj425
Wizyt w tygodniu741
Wizyt w miesiącu1811
Łącznie wizyt631880

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.